top of page

Kā rūpēties par bērnu, neizdegot pašiem?

Updated: Oct 14, 2020

Bezmaksas atbalsta grupas šķirtajiem vecākiem


No 15.oktobra astoņas ceturtdienu pēcpusdienas plkst.16.00 – 18.00 notiks bezmaksas atbalsta grupas vecākiem, kuri bērnus audzina vieni vai šķirti no otra vecāka.

Tikšanās laikā vecākiem būs iespēja gūt emocionālu atbalstu, uzzināt praktiskus paņēmienus, kā apvienot rūpes par bērnu ikdienā un neizdegt pašam, kā veidot turpmākās attiecības ar otru bērna vecāku un kā apvienot darba ikdienu ar rūpēm par bērniem, kas viena vecāka ģimenēs var prasīt daudz vairāk spēka.


Ģimenes, kurās vecāki nav kopā, mēdz piedzīvot papildu grūtības. Tāpēc atbalsta grupā būs iespēja satikties ar citiem vecākiem, kuri ir līdzīgā situācijā, dalīties pieredzē un vienlaikus gūt jaunas, praktiskas zināšanas, kā atvieglot ikdienu ar bērniem.


Vecāki, kuri audzina bērnu vieni, daudz lielākā mērā var tikt pakļauti stresam, nomāktībai, vainas izjūtai, emocionālam un fiziskam izsīkumam, kas savukārt var radīt problēmas attiecībās ar bērnu un citiem cilvēkiem. Liels izaicinājums var būt veidot konstruktīvas vecāku attiecības ar bijušo partneri, tikt galā ar ikdienas un finansiālajām vajadzībām.


Taču situācija nebūt var nebūt bezcerīga - lielākā daļa bērnu, kas izaug viena vecāka ģimenēs, tomēr spēj kļūt veiksmīgi, būt tuvās attiecībās, veidot ģimeni un rūpēties par savu labklājību, un reizēm, viss, kas ir vajadzīgs, ir atbalstošs plecs un iedrošinājums.


Atbalsta grupa (bez bērnu klātbūtnes) notiks Rīgā, Baldones ielā 7, trešajā stāvā, un to vadīs klīniskā psiholoģe Kristiāna Kalniņa. Nodarbības vecākiem būs bez maksas – tās finansē Rīgas dome, īstenojot sadarbībā ar biedrības “Bērna labklājības centrs” iniciatīvu "Atbalsts viena vecāka ģimenēm". Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt šeit.


Grupas norise notiks, ņemot vērā visus nepieciešamos ar COVID-19 pandēmiju saistītos ierobežojumus, kādi konkrētajā laikā valstī būs spēkā.

Pieteikšanās atbalsta grupai – obligāta, aizpildot pieteikuma anketu šeit.

Vairāk informācijas, rakstot e-pastu kristiana.kalnins@gmail.com vai zvanot 26959422, 22435133!

473 views0 comments

Comments


bottom of page